Ortodonti Kliniği

 Ortodonti, diş-çene-yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların oluşmasını önlemeyi; mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmayı ve tedavi etmeyi; bununla birlikte iyi bir estetik ve fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma, gülme) sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.

  Hareketli Ortodontik Tedavi; kötü alışkanlıklar, parmak emme, anormal yutkunma gibi faktörlere bağlı gelişebilecek sorunları önlemek, daimi dişlere yer açmak veya basit diş kaynaklı maloklüzyonları düzeltmek amacıyla çeşitli hareketli aygıtların kullanıldığı tedavi şeklidir.

 Sabit Ortodontik Tedavi; dişlerin üzerine yapışan, tedavi süresince çıkarılmayan braketler ve bu braketlerin içinden geçen tellerle yapılmaktadır. Sabit ortodontik tedavi sağlıklı diş ve dişetlerine sahip her yaşta bireye uygulanabilmektedir. Tedavi ile elde edilen sonuçların korunması için çeşitli pasif aygıt ve dışarıdan görünmeyen tellerle uzun süreli pekiştirme gerektirmektedir.

Akademik ve İdari Personel

Prof. Dr. Nihal HAMAMCI

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali YAVAN

Araş. Gör. Dt. Sümeyye GÜLER

Araş. Gör. Dt. Ayşegül EŞSİZ

Araş. Gör. Dt. Mustafa CAFEROĞLU

Araş. Gör. Dt. Şükriye Gizem KAVAK

Araş. Gör. Dt. Muhammed Furkan YILDIZ

Araş. Gör. Dt. Harun BAYSAL

Araş. Gör. Dt. Emine Betül ÇİFTÇİ

Araş. Gör. Dt. Hilal LAÇİN

Araş. Gör. Dt. Fatma Nur TEKE

Araş. Gör. Dt. Murat DALMIŞ

Araş. Gör. Dt. Fadime Betül KONDUR

Araş. Gör. Dt. Mustafa REYYAN

Klinik Sek. Hanım AKDAĞ

Ağız ve Diş Sağ. Tek. Okan ASLAN

Diş Protez Tek. Kübra DENİZHAN

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.