Ortodonti Kliniği

 Ortodonti, diş-çene-yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların oluşmasını önlemeyi; mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmayı ve tedavi etmeyi; bununla birlikte iyi bir estetik ve fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma, gülme) sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.

  Hareketli Ortodontik Tedavi; kötü alışkanlıklar, parmak emme, anormal yutkunma gibi faktörlere bağlı gelişebilecek sorunları önlemek, daimi dişlere yer açmak veya basit diş kaynaklı maloklüzyonları düzeltmek amacıyla çeşitli hareketli aygıtların kullanıldığı tedavi şeklidir.

 Sabit Ortodontik Tedavi; dişlerin üzerine yapışan, tedavi süresince çıkarılmayan braketler ve bu braketlerin içinden geçen tellerle yapılmaktadır. Sabit ortodontik tedavi sağlıklı diş ve dişetlerine sahip her yaşta bireye uygulanabilmektedir. Tedavi ile elde edilen sonuçların korunması için çeşitli pasif aygıt ve dışarıdan görünmeyen tellerle uzun süreli pekiştirme gerektirmektedir.

Akademik Personel

Prof. Dr. Nihal HAMAMCI

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali YAVAN

Uzm. Öğr. Gör. Merdan ATAGARRIYEV

Araş. Gör. Dt. Gülcan ÇETİN TAŞKIRAN

Araş. Gör. Dt. Beytullah GÜLSOY

Araş. Gör. Dt. Mustafa GÖKTÜRK

Araş. Gör. Dt. Yavuz Selim ASLAN

Araş. Gör. Dt. Sümeyye GÜLER

Araş. Gör. Dt. Ayşegül EŞSİZ

Araş. Gör. Dt. Mustafa CAFEROĞLU

Araş. Gör. Dt. Şükriye Gizem KAVAK

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.