ADYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Cüneyt YILMAZER Atandı

 Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Yılmazer atandı.

     Prof. Dr. Yılmazer’i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dileyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, evrensel olarak kabul edilen kriterler çerçevesinde, güncel, teorik ve pratik bilgiler ile donatılmış, kültürel birikime ve iletişim becerisine sahip, araştırma ve problem çözme yeteneği gelişmiş, çevresine önderlik edebilecek yapıda diş hekimleri yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Rektör Turgut, ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarının ne denli önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını vurgulayarak, “Tüm dünyayı esir eden bir virüs var. Bu virüsten hep birlikte kurtulacağız. Bu anlamda halkımızın sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalarını ve hijyen noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum. Diş Hekimliği Fakültemizde de koronavirüse karşı her türlü tedbir alındı. Adıyaman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ilimizin ve bölgemizin ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip bir fakülte… Cüneyt Hocamızın fakültemize yeni bir vizyon getireceğini ve fakültemizi daha iyi noktalara taşıyacağına eminim. Kendisine bu zorlu ama kutsal görevde muvaffakiyetler diliyorum.”

     Yeni görevini kendisine tevdi eden Rektör Turgut’a teşekkürlerini sunan Dekan Yılmazer, “Fakültemizde vatanına, milletine bağlı, toplumsal değerlere önem veren bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu önemli görevi bizlere layık gören kıymetli Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Turgut hocamıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.